Anasayfa

HABERLER

7. MUHTARLAR TOPLANTISINDA DİVRİĞİ MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELİNDİ

7. Muhtarlar Toplantısında Divriği Muhtarları İle Bir Araya Gelindi27 Şubat 2017 Pazartesi 18:01

 

Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından merkez ve ilçelere bağlı köy muhtarlarının sorunlarının dinlenmesi amacıyla düzenlenen muhtarlar toplantısının yedincisi gerçekleştirildi.

 
Sıcak Çermik Kaplıcalarında bir termal otelde düzenlenen toplantıya Valimiz Davut Gül, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Divriği Kaymakamı Abdullah ÖZÜBEK, bölge ve il daire müdürleri, meclis üyeleri ile Divriği muhtarları katıldı.


Program Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 2016 yılında ilimizde yapılan yatırımların anlatıldığı tanıtım filmi ile başladı.


Toplantı da, Ülkemizin ve Sivas’ın en kıymetli eseri olan Ulu Camii ve Darüşşifası’nın Divriği de bulunmasının büyük bir ayrıcalık olduğunu belirten Valimiz Davut Gül, Divriği genelinde yıllardır çözülemeyen birçok sorunun çözüme kavuşturulduğunu, tarım, kırsal alt yapı, sulama, eğitim ve ulaşım alanında da hizmetlere devam edildiğini söyledi. 


Düzenlenen toplantıya katılmak üzere Sivas’a gelen muhtarlarımızın ilk defa kullandığı yeni Raybüs’ün de bugün itibariyle Sivas - Divriği arasında hizmet vermeye başladığını hatırlatan Valimiz Gül, Divriği’nin ihtiyacı olan ne varsa belli bir takvim içerisinde halledilmesi için gereken bütün gayretin gösterileceğini ifade etti.


Valimiz Gül konuşmasında; “Sorunların çözümü noktasında büyük bir kararlılığımız var. Takdir edersiniz ki elimizde sınırsız bir kaynak yok. İl Genel Meclisi tarafından planlama yapılarak mevcut olan ödenekler, nüfusa göre, ilçelerin ihtiyaçlarına göre kullanılıyor. Bu yıl Sayın Başbakanımızın talimatıyla artırılan KÖYDES ödenekleri sayesinde planlanmayan ihtiyaçları, grup köy yollarının sıcak asfalt yapılması, içme suyu gibi konuları büyük ölçüde karşılayacağız. Geçen yıl ne kadar hizmet yapılmışsa bu yıl daha fazla hizmet getireceğiz. Nüfus anlamında büyük köylerden başlayarak ilk etapta 30 civarında halısaha yapacağız. 2017 yılı içerisinde halısaha yapamadığımız toplam 100 köye ise salıncak ve kaydırak gibi küçük oyun gruplarının yer aldığı, çocuklarımızın oyun oynayabileceği alanlar kazandırılacak. Geçen yıl köylerimize toplamda 430 bin metrekare parke taşı döşenmişti. Bu yıl bir aksilik olmazsa inşallah 1 milyon metre kare parke taşı yapımını sağlayacağız. 


Her şeyden önemli olan birlik ve beraberliğimiz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada kardeşlik hukuku içerisinde, huzurumuzu ve barışımızı muhafaza edersek çözülemeyecek, aşılamayacak hiçbir sorunumuz kalmaz.” dedi.

(www.sivas.gov.tr)

erhn7833.jpg

erhn7857.jpg

erhn7926.jpg

erhn7977.jpg

erhn8013.jpg

 

  • E-Devlet
  • E İçişleri
  • E İçişleri Bilgilendirme
  • E Randevu
  • E-Resmi Gazete
  • İnsan Hakları Kurulu
  • BİMER
Divriği KaymakamlığıTelefon : +90 346 418 10 01Faks : +90 346 418 52 52
2012 - Tüm hakları saklıdır.
Yazılım: CM BİLİŞİM | Tasarım: INVIVA