Anasayfa

DUYURULAR/HABERLER

DOĞALGAZ DA MUTLU SON…

DOĞALGAZ DA MUTLU SON…04 Kasım 2013 Pazartesi 20:12

Doğalgaz kullanımının ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla, ilçe merkez nüfusu 10.000’in üzerinde olan ilçelere doğalgazın ulaştırılması için BOTAŞ yetkilendirilmiştir.

Ancak Bakanlar Kurulu’nca alınan bu karara göre, ilçe merkez nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelerde toplam elektrik abone sayısının asgari %60’ına tekabül eden elektrik abonesinin; EPDK tarafından belirlenen abone bağlantı bedelini yani abone başı 335 TL’yi ilçe özel idaresi adına açtırılacak hesaba 28 Ekim 2013 tarihine kadar yatırmaları gerekiyordu.

Bu şartları sağladığı takdirde, ilçelere doğalgazın ulaşması için inşa edilmesi gereken şehir besleme hatlarının BOTAŞ tarafından gerçekleştirilmesi ve bu yatırımın bütçesinin Kalkınma Bakanlığınca BOTAŞ Yatırım Programına dâhil edilmesi öngörülmüştür.

İlçemiz Divriği, Bakanlar Kurulu tarafından istenen şartları yerine getirmeyi başarmış ve bu mutlu sona ulaşmıştır. Bu mutluluk ve gurur, bu fırsatı kaçırmamak için büyük bir gayret sarf eden tüm kurumlarımızın, şirketlerimizin ve değerli hemşerilerimizindir.

2014 yılı yatırım programı kapsamında hayata geçirilmesini beklediğimiz bu yatırım sayesinde; Divriğililer, daha temiz bir hava soluyacak, daha yeşil bir çevreye sahip olacak, tarihi ve anıtsal eserlerini geleceğe daha da güvenle taşıyacak ve enerjiye daha az para harcayacaktır. Özetle Divriğililer daha refah bir yaşam sürecektir.

Bu önemli yatırımın ilçemize kazandırılmasına yönelik katkılarından dolayı ERMADEN Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine ve Şirket Genel Müdürü Sayın Halil Yıldırım’a; süreci takip ederek sonuca ulaşmasını sağlayan ve ayrıca bu önemli yatırımın en kısa sürede hayata geçirilmesi hususunda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyeceklerini ifade eden, Milletvekilimiz Sayın Mesude Nursuna Memecan’a ve Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz'a teşekkür eder, doğalgazın ilçemize hayırlı olmasını dileriz.

 

 

  • E-Devlet
  • E İçişleri
  • E İçişleri Bilgilendirme
  • E Randevu
  • E-Resmi Gazete
  • İnsan Hakları Kurulu
  • BİMER
Divriği KaymakamlığıTelefon : +90 346 418 10 01Faks : +90 346 418 52 52
2012 - Tüm hakları saklıdır.
Yazılım: CM BİLİŞİM | Tasarım: INVIVA